ال لیزین مونو هیدرو کلراید :

شرکت آنزیم زیست دست یابی به دانش فنی و تولید  اسید آمینه لیزین را به عنوان اولین پروژه در دستور کار خود قرار داد . این ماده یکی از نیازهای اساسی جیره غذائی بوده و به عنوان دومین اسیدآمینه مورد نیاز بدن موجودات زنده محسوب می گردد و به همین منظور در کارخانجات تولید خوراک دام و طیور به عنوان یکی از مواد اصلی در فرمولاسیون محصولات تولیدی استفاده می گردد.

لیزین یکی از 20 اسید آمینه متداول در طبیعت است با علامت اختصاری (K) Lys ، فرمول مولکولی C6H14N2O2 ، وزن مولکولی 19/146 که اولین بار در سال 1889 از کازئین جدا شد . لیزین یک اسید آمینه ضروری برای تغذیه انسان ، دام و طیور می باشد .این اسید آمینه در بدن به مقدار کافی ساخته نمی شودو باید از طریق مواد غذایی تأمین گردد. این اسید آمینه با تاثیرات ویژه برروی ساختمان بدن  شناخته شده است به گونه ای که کمبود آن منجر به تحلیل بیشتر عضلات سینه در مقایسه با سایر عضلات بدن می شود . از آنجا که بیشتر منابع غذایی مثل غلات و پروتئین های گیاهی از نظر لیزین فقیر هستند ، این ماده باید به خوراک دام و به ویژه طیور اضافه شود و افزودن آن باعث بالا رفتن کیفیت مواد غذایی می شود. امروزه برای تولید لیزین عمدتأ از روش تخمیری و توسط میکرو ارگانیسم استفاده می شود . در حال حاضر این اسید آمینه در سه گرید خوراک دام وطیور    feed Grade) )، غذایی (Food Grade) و دارویی (Pharmaceutical Grade) تولید و به فروش می رسد .محصول طرح حاضر از نوع Feed Grade  بوده و به عنوان مکمل غذایی به غذای حیوانات به ویژه طیور افزوده می شود .

 

با ما در تماس باشید

دفتر مرکزی : تهران خیابان ستارخان خیابان   کوثر سوم  پلاک 8  طبقه  چهارم تلفن 66909640

کارخانه:قزوین شهرک صنعتی کاسپین خیابان شهید رجایی خیابان ششم غربی   

info@anzimzist.com

 

آخرین مطالب

ال – ليزين

ال لیزین مونو هیدرو کلراید : شرکت آنزیم زیست دست یابی به دانش فنی و تولید اسید آمینه لیزین را به عنوان اولین پروژه در دستور کار خود قرار داد . این ماده یکی از نیازهای اساسی جیره غذائی بوده و به عنوان دومین اسیدآمینه مورد نیاز بدن موجودات زنده محسوب می گردد و به همین منظور در کارخانجات تولید خوراک دام و طیور به عنوان یکی از مواد اصلی…